Бережіться відкритих каналізаційних люків!

Описание

Блага цивілізації інколи можуть і завдати шкоди. Наприклад, відкриті каналізаційні люки (колодязі), в які доволі часто потрапляють перехожі.
У таких випадках постраждалі звинувачують комунальників, закликаючи їх навести лад у своєму господарстві. Ті, у свою чергу, дорікають мисливцям за металом, які активно здають їх на брухт. Але проблема залишається.
Як свідчить статистика, у відкриті каналізаційні люки в нашій країні люди падають майже щомісяця. Найчастіше до цих пасток потрапляють діти, які зазнають при цьому тяжких травм, а то і гинуть. Безпорадні малюки. Потрапивши до двометрової глибини колодязів, через малий зріст не можуть дотягнутися до металевих сходів, захлинаються і тонуть у стічних водах. Загибелі дітей «сприяють» недбалість і неуважність їхніх батьків.
Небезпечними є не лише відкриті люки, а й каналізаційні отвори з незакріпленими кришками, які, перевертаючись, також можуть стати причиною травмування або загибелі людини.
Потрапивши до такої пастки, слід озирнутися, адже у багатьох таких колодязях є металеві сходи, якими можна вибратися нагору. Якщо ви не отримали серйозних травм та можете вибратися нагору самостійно, слід зробити це якнайшвидше, адже часто там накопичується отруйний газ. Якщо немає можливості самостійно вилізти, намагайтеся будь-яким чином привернути до себе увагу: голосно кричіть, стукайте по трубах. Спробуйте повідомити про себе за допомогою мобільного телефону, набравши номер служби порятунку 101.
Якщо вам пощастило вибратися «з- під землі», то не полишайте справу напризволяще: у вас є право звернутися до суду для компенсації від організації, що відповідає за цей конкретний колодязь.
Аби уникнути таких прикрих випадків, радимо дотримуватися таких простих правил: не залишайте без нагляду малолітніх дітей, з настанням сутінок намагайтеся триматися освітлених ділянок вулиць, уважно дивіться під ноги, користуйтеся кишеньковим ліхтариком. Прямуючи темними вулицями, намагайтеся сконцентруватися, не відволікайтеся прослуховуванням музики та розмовами по мобільному телефону.
Оминайте місця, де з- під землі лунають звуки дзюркотіння води та виходить пара, з легкою вібрацією ґрунту під ногами, калюжі з коловоротами посередині, просідання асфальту тощо. Ці ознаки можуть вказувати на прорив водопровідних або теплових труб.
У разі виявлення таких місць слід по можливості позначити небезпечні ділянки підручними засобами, наприклад, гіллям, та повідомити про це комунальні служби.

навчально консультаційний пункт
м. Олександрія НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області
Дата размещения: 15-06-2017

Информация

Контакты

nopic

Дополнительная информация